čtvrtek, 07 únor 2019 13:29

Svatební oznámení (třeba s fotografií) :)

Napsal(a) Ondřej Totzauer
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Svatební fotograf je už poměrně dlouho nedílnou součástí svatebního dne. Víte ale, že služby fotografa můžete využít už dříve, než ve svatební den? V rámci mého balíčku DELUXE můžete mít tzv. “předsvatební fotografování/rande”. Výsledné fotografie můžete použít například na svatební oznámení nebo na “Save the Date”. Na co si dát pozor a nad čím se zamyslet radí kolegové z grafického studia a tiskárny Printia.

 

K čemu lze využít předsvatební fotografie?

Na západě se vžila tradice posílat tzv. Save the Date, kdy nevěsta s ženichem dlouho dopředu, ještě před rozesíláním svatebních pozvánek oznamují, kdy budou mít svatbu, aby si jejich hosté zatím např. neobjednali zájezd k moři a nepřišli o tu výjimečnou událost. A právě na Save the Date bývá nejčastěji použita fotografie páru. U nás tato tradice zatím vžitá příliš není. Posílá se většinou jenom svatební oznámení. Ovšem i na svatební oznámení lze použít fotografii snoubenců a to je u nás běžné již dvě desetiletí.

Co je první? Fotka nebo styl oznámení?

Budete-li zvažovat svatební oznámení s vaší fotkou, nejprve je dobré si ujasnit, co je pro vás důležitější, zda styl svatebního oznámení, nebo fotka, která má být jeho hlavním prvkem. Myslete na formát fotografie, její obsah i barevné ladění. Ne v každém oznámení musí vybraná fotka vypadat dobře. Vtipná fotografie na luxusním svatebním oznámení může působit tak trochu nepatřičně. Romantikou překypující fotografie zase nebude zapadat do veselého motivu.

Pokud už máte fotku jasně danou a za žádnou cenu jinou nechcete, můžete rovnou začít s vybíráním motivu oznámení. Někdy však výběr fotografie není tak snadný.

Jakou fotografii zvolit?

Toužíte po osobitém svatebním oznámení s fotografií, ale nevíte, jakou použít? Pokud se vám žádná nezdá ta pravá, není nic jednoduššího, než se nechat vyfotit speciálně na svatební oznámení. Fotka může být romantická, veselá i originální. Fantazii se meze nekladou. Je důležité, abyste z ní měli dobrý pocit a vystihovala vás.

Budete-li chtít fotku na luxusní svatební oznámení, potom bývá nejvhodnější černobílá.

Styl a motiv svatebního oznámení

Možností, jak zpracovat svatební oznámení s fotografií, je více. Můžete si nechat vyrobit jednoduché nebo luxusní otevírací svatební oznámení s fotkou.Chcete projevit více kreativity nebo vtipu? Pak zvolte třeba svatební oznámení zhotovené jako cestovní pas , svatební oznámení s fotografií zpracovanou jako puzzle, nebo  westernové svatební oznámení .

Číst 277 krát Naposledy změněno pondělí, 11 únor 2019 14:54

Free Joomla! template by L.THEME