fbpx
neděle, 19 duben 2020 12:17

Co dělá svatební fotograf v karanténě?

Napsal(a) Ondřej Totzauer
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Denní režim všech z nás se změnil k nepoznání. Co dělám já, svatební fotograf v karanténních dobách? ...

Všichni jsme byli vytrženi z každodenního rytmu, svatebních fotografů nevyjímaje. Jak tedy trávím aktuální dny? Jak využívám množství času, které najednou mám a jak se připravuji na to co přijde? 

Vzdělávání:

Jak se říká, kdo chvíli stál, stojí opodál. Tohle platí i ve svatební fotografii. Neusále se měnící trendy, techniky, postupy. Je nutné se neusále zlepšovat. Zdokonalovat svoji práci. Nemám na mysli jen fotografie samotné. Mám na mysli i nové postupy ve Photoshopu, které ušetří spoustu času. Mám na mysli zefektivňování celého procesu komunikace s klientem atd. Nikdy nevíte tolik, abyste se nemohli naučit něco nového. A protože v běžném režimu na toto není tolik času kolik bychom si přáli, je tohle ideální čas na sebevzdělávání. Až to celé vypukne znovu, chci do toho vlétnout s novými znalostmi a schopnostmi. I proto se denně učím nové věci a zkouším si je v praxi, abych byl připraven.

Spoustu online vzdělávacích portálů teď nabízí svoje služby s velkou slevou, nebo dokonce zadarmo. Využijte toho!

Web

Pokud jsem tvrdil, že v běžném režimu není na vzdělávání moc času, platí to o úpravách webu a sociálních sítí 5x tolik :) Úpravy webu jsou taková mravenčí neviditelná práce. Nemluvím o budování nového webu. Mluvím o takových těch věcech jako SEO optimalizace, zefektivnění kódu, vyplňování alternativních popisků u fotografií atd. Prostě nezajímavá, nudná práce do které se nikomu moc nechce a ve finále není vlastně ani vidět. Tak přesně na tuhle nudu je teď čas. Takže poslední dny trávím v různých Google nástrojích a "šťouráním" se v nastavení webu, abych web vyladil tak, abyste ho vy i vyhledávače snadno našli.

Resty

Znáte to. Napíšete si úkol do kterého se vám vlastně nechce a odsouváte ho a odsouváte a vymlouváte se sami sobě na to, že není čas. Najednou ale ta výmluva zmizela, takže je prostě na čase bez výmluv dodělat všechno, co jste už tak dlouho odsouvali. Můj "úkolníček" se poměrně pročistil a je to vlastně super pocit :)

Relax

To je možná vůbec nejdůležitější. Celá tahle věc je pro většinu z nás možná nebezpečnější z hlediska stresu, než z hlediska nemoci samotné. Takže je zapotřebí dbát i na svoji psychohygienu a nezbláznit se z toho. Pomáhá vám meditace? Meditujte. Pomáhá vám sport? Sportujte. Pomáhá vám něco jiného? Dělejte to! Mě nejvíc pomáhá několikrát za týden na pár hodin prostě sednout na kolo, vypnout hlavu, zapnout sporttester a skončit až když už prostě nemůžu :) Jednak je to dobré na psychiku, jednak je to dobré pro tělo a taky jsem vypozoroval, že mě na kole napadají nejlepší nápady. Takže sebou v zadní kapse vozím notes a píšu si co mě napadá. 

Určitě není dobrý nápad k tomuhle přistoupit jako k dovolené. Viděl jsem zajímavé video s Petrem Márou, který v něm zmínil zajímavou a podle mě pravdivou myšlenku. Že tohle je doba, kdy je zapotřebí makat víc, než kdy jindy. Že pokud se člověk nechce dostat do problémů, musí teď dřít, aby v okamžiku, kdy se tenhle "závod" znovu odstartuje měl náskok před těmi "dovolenkáři", kteří teprve líně postávají v prostoru startu a vlastně si ještě nevšimli, že závod už začal. 

Takže ano, asi teď pracuju víc než obvykle, ale paradoxně mám i tak víc volného času, protože odpadlo všechno retušování, všechny schůzky a další věci, které mi zabírají nejvíc času. 

E-booky

Mám rád tenhle blog. Fakt rád jsem píšu různé věci. Některé věci jsem chtěl ale už nějakou dobu trochu víc utřídit a dát jim nějakou jinou podobu. A tak vznikl můj eshop s e-booky na různá témata. Některé e-booky jsou zdarma ke stažení, některé jsou za symbolické částky. Pokud vás to zajímá, mrknětě na www.shop.hotofoto.cz. Pokud se rozhodnete nějaký e-book zakoupit, budu vám vděčný za podporu, kterou mi tím vyjadřujete.

Nové projekty

Máte v hlavě nějaký projekt a nemáte na něj čas? Teď máte. Já jsem už chvíli před karanténou rozjel nový projekt Totzauer portraits, kde chci to jak přistupuji ke svatební fotografii a k celému servisu svatbního fotografa přenést do prostředí portrétního studia. A teď mám více času na doladění všeho potřebného, na domluvení potřebných spoluprací, na testování produktů pro vás, moje klienty atd. A i tady platí to co jsem řekl o vzdělávání. Máte vlastní projekt? Rozjeďte ho!

 

Tak takhle trávím svoje dny já. Jak jste na tom vy? Nejste svatební fotograf? Jak trávíte karanténu vy? Jste svatební fotograf? Jak jste na tom vy? Máte nějakou radu?

 

Číst 680 krát Naposledy změněno neděle, 19 duben 2020 13:00

Free Joomla templates by L.THEME