fbpx
úterý, 05 duben 2016 08:14

Schůzka se svatebním fotografem

Napsal(a)
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Předsvatební schůzka s fotografem. Proč? Kdy? Kde? Nejen na tyto otázky se dozvíte odpověď v několika následujících odstavcích ...

Co je to tedy vlastně ta předsvatební schůzka a pro jí vůbec absolvovat? U ostatních svatebních fotografů je to možná jinak (ale myslím si, že ne). U nás je předsvatební schůzka vlastně takové neformální setkání mezi svatebním fotografem a snoubenci.

Nejlepší důvod, proč se na takovou schůzku dostavit je osobní kontakt mezi svatebním fotografem a snoubenci. Proč je osobní setkání tak důležité? Proč Vám takovéto setkání nenabízí například floristka, kadeřnice, make-up artist? Jednoduše proto, že ostatní dodavatelé (krom kameramanů a případně koordinátorů) s Vámi během samotného svatebního dne stráví pouze velmi krátký čas. Je to ale fotograf, kdo s Vámi je od rána do noci a po většinu tohoto času se od vás nehne :) Pokud Vám není floristka sympatická, může vás uklidnit, že po předání květin a výzdoby jí během dne pravděpodobně vůbec neuvidíte. Co ale dělat, když je vám fotograf, který se od vás na metr nepohne a je svědkem velmi intimních okamžiků, sympatický asi jako Lord Voldemort (komu je tento pán sympatický, nechť si dosadí do rovnice svojí negativní proměnnou :))? Upřímně, v samotný den svatby už s tím neuděláte vůbec nic a budete to muset přetrpět. A vaše trápení bude pravděpodobně vidět i na výsledných fotografiích. 

Vzájemné sympatie nebo antipatie odhalíte během několika minut osobního kontaktu a ušetříte si tak případné trápení během samotného svatebního dne. Pokud vám svatební fotograf prostě "nesedne" je na vašem zvážení, jestli se vám jeho práce líbí natolik, abyste toto přetrpěli. 

Dalším významným důvodem pro předsvatební schůzku je určitě upřesnění detailů a představ snoubenců. Ano, samozřejmě, toto jde řešit i emailem, případně telefonicky, ale víte jak ... osobní kontakt ... :)

Pokud si snoubenci našli naši práci a oslovili nás, je velmi pravděpodobné, že se jim tato práce líbí a na samotné schůzce tak není nutné zavalit snoubence tisícem našich fotografií s komentářem, protože tyto fotografie již pravděpodobně znají z webu, od známých, kteří nás doporučili atd. Co ale na předsvatební schůzce ukazujeme je výsledný produkt. Co si představit pod produktem od svatebního fotografa jiného než fotografie? Snoubencům ukazujeme jednak kompletní sadu, kterou odevzdáváme (tištěné fotografie, USB medium, krabičky atd). Dále ukazujeme vzorník fotografických papírů a druhů tisku, aby měli snoubenci, kteří s tiskem fotografií v profesionálním fotolabu velmi pravděpodobně nepřichází každý den do kontaktu, představu o tom jaký je rozdíl v tisku na standardní, případně premiový papír atd. A co třeba oblíbená fotokniha? I tu ukazujeme na předsvatební schůzce, včetně vzorníků kůží na vazbu atd.

Samozřejmě nechceme, aby snoubenci ihned na schůzce řekli: "Ano, budeme chtít vytisknout 50 fotografií na papír Premium v rozměru 10x15 a k tomu fotoknihu A4 na výšku s koženou vazbou a ražbou". Je ale dobré, aby věděli, jaké další produkty nabízíme abychom se mohli po svatbě případně domluvit na dotisku atd.

V neposlední řadě je součástí schůzky případné podepsání smlouvy. Ta se samozřejmě podepisuje pouze v případě, že jste se rozhodli, že vaši svatbu budeme fotografovat my. V žádném případě vás nechceme nijak tlačit do podpisu a pokud se rozhodnete, že si to ještě promyslíte, nebo pokud máte ještě další schůzky s dalšími svatebními fotografy, je to samozřejmě v naprostém pořádku (přesně takhle bychom to udělali my) a smlouvu můžeme podepsat kdykoliv v budoucnu, pokud se z vašeho výběru rozhodnete pro nás. 

A na závěr oblíbené nejčastější dotazy:

Kde?

Kdekoliv :) S většinou klientů se scházíme v útulné kavárně. Pokud vám vyhovuje něco jiného, nemáme s tím problém.

Kdy?

Opět velmi snadné. Podle toho jak se domluvíme, klidně i o víkendu.

Za kolik?

Samozřejmě zdarma. Za předsvatební schůzku samozřejmě nic neplatíte a to ani v případě, že se nakonec rozhodnete pro jiného fotografa.

Jak dlouho?

Samotná schůzka trvá většinou 30-60 minut, většinou podle toho, jestli vy máte nějaké konkrétní otázky nebo ne.

Je nutné brát si sebou na schůzku peníze na zálohu pro případ, že bychom rovnou podepsali smlouvu?

Součástí naší smlouvy, kterou podepisujeme se všemi snoubenci je odstavec, který zkrácené říká, že rezervovaný termín se stává závazným po složení zálohy ve výši 50% celkové částky. V žádném případě ale není nutné platit zálohu ihned na místě. Vystavím vám zálohovou fakturu se splatností 14 dní a vy můžete v pohodlí domova zaplatit převodem.

Číst 1949 krát Naposledy změněno čtvrtek, 02 kvě 2019 07:59

Free Joomla templates by L.THEME