fbpx
středa, 03 červenec 2019 10:01

Největší chyba, jakou můžete na svojí svatbě udělat

Napsal(a) Ondřej Totzauer
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Na pár svatbách už jsem v životě byl a lze tedy předpokládat, že s touto krásnou událostí mám i nefotografické zkušenosti. A lidé se mě často ptají. Na co si dát pozor? Čemu se vyvyrovat? Co je ta největší chyba, které se můžeme na svojí svatbě dopustit? 

Po krátkém zamyšlení jsem nalezl odpověď na tuto záludnou avšak velmi podstatnou otázku.

Co je tedy ta největší chyba, které se může nevěsta a ženich ve svůj svatební den dopustit? Je to nějaký prohřešek proti etiketě? Je to snad nedostatek řízků pro hosty? Je to rtěnka na zubech? Nebo snad nevhodné manžetové knoflíčky? Nic z toho.

Všechny tyto "problémy" jsou malichernosti. Když dojdou řízky, vezmou si hosté něco jiného, pokud mají opravdu hlad. Rtěnku na zubech snadno odstraníte kapesníčkem. Manžetové knoflíčky vyjadřují VAŠÍ  osobnost, tak ať jsou klidně ve tvaru hlavy Dart Vadera natřené na růžovo :) Všechny tyhle drobnosti a spoustu dalších stojí v pořadí až daleko, daleko za tou největší chybou, které se můžete dopustit.

Tou největší chybou, kterou můžete udělat je fakt, že si s těmito malichernostmi lámete během vašeho dne hlavu a co hůř, že se je snažíte řešit. Proč je to chyba? Protože je to váš den. Vy si ho máte užít. Vy jste všechno zaplatili a zorganizovali, abyste mohli být se svými blízkými a ztrávit s nimi nezapomenutelné chvíle. 

Buďte sobci. Pokud se objevil nějaký problém, delegujte ho na svědky, sourozence, kamarády nebo na svatební koordinátorku. Vy jste nepřišli řešit nějaké problémy. Vy jste si přišli užít krásný den se svými blízkými. 

Opravdu vám stojí poznámka sousedky z pátého patra o tom, že modrá stuha se na auto nehodí za to, abyste si tím zkazili celý den? Nikdy se nezavděčíte všem. S tím je třeba počítat a hodit to za hlavu. Pokud vás vaši hosté mají opravdu rádi, budou vděční za to, že s vámi můžou tento den trávit a nebude je zajímat, že se roztekly svatební koláčky. A pokud by se našel někdo, komu to vadí, nemá cenu si s ním dělat starosti. Pokud jsou mu koláčky milejší, než vaše společnost, ignorujte ho a všichni budou spokojenější :)

Vždycky se něco pokazí. Nikdy nepůjde všechno úplně podle plánu. To je na svatbách to krásné, že je každá jiná a každá tak trochu zmatená :) Budete mít raději zmatenou svatbu, kde se spousta věcí pokazila, ale naprosto jste si jí užili a vzpomínáte na ní celý život, nebo sterilní, perfektní svatbu, kde všechno klaplo, ale vaše jediná vzpomínka patří tomu, jak jste pořád někde lítali a něco řešili, aby byli všichni spokojení? 

Delegujte proto úkoly. Na svědky, na sourozence, nebo si objednejte svatební koordinátorku. Hlavně si den ničím nekazte vy. Úkolem nevěsty pro její svatební den je být nepřekonatelně krásná a užít si pozornost, které se jí ze všech stran dostává. Úkolem ženicha je být o něco méně krásnější než jeho nevěsta, obdivovat jí a užít si společně s ní celý den.

A je to poznat i na fotkách. Věřte mi, že z výrazu nevěsty na fotce je poznat, jestli je šťastná, nebo jestli jí vzadu v hlavě hlodá, že než se šli fotit zapoměli říct číšníkovi aby začali roznášet raut :)

Takže nevěsty, ženichové. Užívejte si, buďte trochu sobci a ničím si váš den nekažte. Od toho máte svědky, sourozence a kamarády. Koneckonců, tuhle službu jim můžete oplatit na jejich svatbě, až si zase oni budou užívat a vy budete řešit problémy, které by mohli všechno zhatit. 

Číst 1403 krát Naposledy změněno pondělí, 22 červen 2020 11:27

Free Joomla templates by L.THEME