fbpx
čtvrtek, 06 červen 2019 08:42

INSTAX na svatbě

Napsal(a) Ondřej Totzauer
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Abych byl upřímný, dlouho jsem se INSTAXu vyhýbal. Přišlo mi to k ničemu. Je určitě super, že si fotku "vytisknete" hned na místě, ale kde je rozlišení, barevná věrnost a celková kvalita fotografie říkal jsem si. A pak jsem při rozhovoru s jednou z FUJI ambasadorek pochopil, že o tohle u INSTAXu vůbec nejde a došlo mi, že je to vlastně strašně super prostředek k tomu, jak získat ze své svatby krásnou a většinou velmi emotivní vzpomínku. Tak se pojďme mrknout téhle plastové krabičce na zoubek ... 

Co je to vlastně INSTAX?

INSTAX je instantní fotoaparát, je to vlastně obdoba Polaroidu, který asi většina lidí mého věku bude znát. V principu jde tedy o to, že pořízenou fotografii máte téměř okamžitě k dispozici, protože vám vyjede z útrob fotoaparátu. Asi nemá cenu rozebírat, jaké chemické a fyzikální procesy se při tom odehrávají. Upřímně to ani nevím a myslím si, že 99,99% uživatelů je to vlastně úplně jedno :)

Je více druhů INSTAXů a jaký si vybrat?

Aktuálně jsou na trhu 3 základní řady INSTAXů. Řada MINI (Mini9, Mini70 a Mini90), řada Square (SQ6 a SQ10) a řada WIDE (WIDE 300) a k tomu tiskárna INSTAX SHARE. Jednotlivé řady se mezi sebou liší formátem výsledné fotografie. Řada mini používá "film" o rozměrech 86 x 54 mm respektive 46 x 62 mm. Fotografie má kolem sebe totiž bílý rámeček. Řada Square, jak název napovídá používá čtvercový formát 86 x 72 mm respektive 62 x 62 mm. Řada WIDE používá rozměr 86 x 108 mm respektive 62 x 99 mm. S větším formátem samozřejmě roste jak cena přístroje, tak cena kazet/filmů.

Jednotlivé modely se mezi sebou liší většinou jen pokročilejšími funkcemi, které z mojí osobní zkušenosti nevyužijete a jsou spíše na obtíž. Na svatbě totiž INSTAX většinou koluje z ruky do ruky a je tedy nutné, aby ovládání bylo co nejjednodušší a zvládl ho každý. Přeci jen nechcete trávit většinu večerní zábavy tím, že vysvětlujete lidem, jak fotoaparát používáte. Osobně používám INSTAX MINI9 a s jeho ovládáním zatím neměl nikdo žádný problém. Do budoucna uvažuji o pořízení fotoaparátu Square, abych nabídl klientům možnost výběru, dle jejich preferencí. Opět ale koupím tu nejjednodušší variantu, ze stejných důvodů.  

Výhody a nevýhody INSTAXu

Jako všechno i INSTAX má svoje pro a proti. Tady je malé shrnutí:

Výhody:

  • Téměř okamžitý "tisk" fotografií
  • Velmi snadné ovládání
  • Kopec zábavy
  • Originální vzpomínka na vaši (nebo cizí) svatbu

Nevýhody:

  • Ne příliš kvalitní fotografie (barvy, dynamický rozsah atd.)
  • Cena filmů/kazet
  • Pro někoho malý formát fotografií

K čemu je tedy INSTAX na svatbě dobrý?

Využití je celá řada. Začneme tím (pravděpobně) jediným nesmyslným použitím INSTAXU na svatbě. INSTAX určitě neslouží k dokumentaci celého dne svatby :) Jednak by se vám to mohlo poměrně prodražit a hlavně vzhledem k rozměrům a kvalitě výsledných fotografií mi to vůbec nedává smysl (ale už jsem to zažil).

INSTAX by měl sloužit jako zábava pro vaše hosty, jako možnost pro vás, jak si udělat krásnou vzpomínku. Hosté se můžou různě fotit a výslednou fotografii si buď schovají na památku, nebo jí věnují na památku vám. Vzpomínáte na ten bílý rámeček kolem fotografie? Ideální místo pro nějaký osobní vzkaz napsaný fixou :) Pokud chcete o úroveň výš, pořiďte si prázdné album, knihu hostů nebo cokoliv, kam půjdou fotografie vlepit, pořiďte k tomu pár razítek, fixů, flitrů a lepidlo (nebo cokoliv vás napadne) a uvidíte jak kreativní dokážou vaši blízcí být :) Pěkný je také prázdný rám, v němž jsou napnuté provázky a připravené kolíčky, na které vám hosté můžou fotografii pověsit. Kreativitě se meze nekladou. Na závěr přikládám jen několik ukázek, jak je možné INSTAX využít a co všechno může vzniknout. 

A připomínám, že zapůjčení INSTAXU včetně filmů je ZDARMA součástí našeho balíčku DELUXE, nebo je možné si ho zapůjčit i samostatně :)

37913410 1822650111147232 7621788868299194368 o

 INSTAX INSTAX INSTAX INSTAX

Číst 943 krát Naposledy změněno čtvrtek, 06 červen 2019 12:46

Free Joomla templates by L.THEME