fbpx
pondělí, 06 kvě 2019 14:28

Drby a pomluvy jsou zajímavý marketingový nástroj :)

Napsal(a) Ondřej Totzauer
Ohodnotit tuto položku
(1 Hlasovat)

Svět je zajímavé místo. Plzeň je také zajímavé místo. Zajímavé je i to, že když s někým mluvíte, existuje velmi vysoká pravděpodobnost, že znáte stejné lidi. A to může být někdy zdrojem problémů i zajímavých situací :)

Drby jsou vlastně fajn :) Čím jsem ale starší, tím více se snažím drbat tak, abych byl schopný svoje sdělení případně obhájit před inkriminovaných člověkem. Ale pojďme rovnou k tomu proč vznikl tenhle článek a jakou motivaci jsem pro jeho sepsání měl. Protože Plzeň je vlastně malé město a svatební business je tady ještě menší, dostanou se k vám různé zprávy o vaší osobě :) A ty zprávy jsou ne vždy lichotivé a někdy jsou to prachsprosté pomluvy. Nicméně, někde jsem četl, že pokud se vás snaží konurence nějak pošpinit, pomluvit nebo nějak jinak negativně ovlivnit, je to vlastně dobře, protože jste jí trnem v oku a to je známka toho, že asi něco děláte dobře :) Nemusí to tak být, ale může to tak být. Tak se pojďme podívat na ty slavné výroky, které ke mě přes různé komunikační kanály doputovali (mimochodem, teď jsem si vzpoměl na definici komunikace, kterou jsme se učili na VŠ :-D "Komunikace je proces přenášení komuniké přes komunikační kanálu od komunikanta směrem ke komunikovanému" nebo tak nějak :) Zdravím tímto svoje spolužáky:))

A když jsme u té VŠ, pojďme rovnou k prvnímu komuniké, které se ke mě dostalo:

"Ten pitomec si vymyslel že má VŠ/ Ten pitomec má VŠ a všude se tím chlubí"

Uvedeme toto tedy na pravou míru. VŠ jsem skutečně navštěvoval, až na vyjímky s poměrně hladkým průběhem, státnice jsem složil, diplomovou práci napsal a obhájil a utrpěl jsem tak vysokoškolský titul Magistr. Studoval jsem Informatiku a Technickou výchovu (a k tomu povinně Psychologii a Pedagogiku, které mi ve finále byly v budoucnu nejvíce k užitku) na Pedagogické fakultě ZČU v Plzni.

  • Ano v Plzni, vtipálkové o plzeňských titulech máte příležitost.
  • Ano pedagogickou fakultu, což je humanitní obor, inženýři a všichni ostatní, nesmyslně zbrojící proti humanitním oborům, na steč :) 
  • Ano, rok jsem skutečně učil na ZŠ a odešel jsem, protože bych to déle nevydržel.
  • Ne, nemyslím si, že bych byl dobrý učitel. Ne, nemyslím si, že mě VŠ dostatečně připravila na výkon budoucí profese (ale nemyslím si, že by jakákoliv instituce dokázala 100% připravit někoho na profesi učitele v českém školství).
  • Ne, nemyslím si, že VŠ něco znamená v kontextu toho co je kdo za člověka.
  • Ne, nemyslím si, že bych se vysokoškolským titulem někde chlubil, v podstatě jediné místo, kde ho uvádím je podpis v emailu.
  • Ano, je mi úplně jedno, jestli někdo vysokou školu má nebo ne, záleží mi na tom, co je to za člověka. Znám spoustu pitomců s VŠ a znám taky spoustu extrémně chytrých a empatických lidí bez VŠ.

Toliko k sekci Vysokoškolské vzdělání toho hňupa Totzauera. A jdeme dále

"Ten pitomec futr píše nějaké slinty na blog a přitom neumí pravopis"

No tady trochu váhám, jestli vůbec oponovat, protože je to vlastně pravda. S pravopisem mám opravdu problémy. Snažím se s tím něco dělat posledních 15 let, ale moc se mi to nedaří a přišel jsem na jednu zajímavou věc. Dokážu buďto psát spisovně a gramaticky správně, nebo zajímavě (tedy alespoň dle soudu mého a několika dotazovaných). Články, které jsem psal s apelem na pravopis vyzněli spíše jako návody na použití, než něco, do čeho by chtěl kdokoliv schopný četby investovat svůj čas. Takže zatím pořád máte šanci najít tady na blogu asi poměrně hodně gramatických chyb. 

Poznámka: K tomu, že docela ignoruju pravopis ještě strašně škrábu. Opravdu strašně. Podobný rukopis mají asi jen opice po obrně. Co se dá dělat no. Zkoušel jsem to změnit, nepovedlo se.

"Ten pitomec si myslí, že když se navlíkne do průměrného obleku, tak že je jako něco víc, nebo jako lepší fotograf a přitom fotí stejně, nebo možná ještě hůř než já"

Narozdíl od pravopisu, tady si dovolím oponovat velmi. Oblek a vlastně celá etiketa je něco, co jsem si nastavil na samotném začátku jako jeden z pilířů mojí služby, mého servisu klientovi. Přijde mi prostě jako neúcta ke klientovi, přijít na jejich svatbu, za kterou mi navíc ještě platí, oblečený jako buran nebo nedej bože v bermudách :-) Na začátku jsem si nastavil, že chci klientovi dávat celý servis a pečovat o něj. Ne mu jen poslat DVD s fotkami a "adié". Proto se s klienty před svatbou 1-2 osobně scházím, proto jim dávám fotky na kožených USB, které jsou dražší než obyčejné a ve finále odvedou stejnou službu, proto chodím na svatby v obleku, který měním každou sezonu, protože oblek není tip oblečení, který by měl vydržet takové zacházení, jaké se mu dostává ode mně na svatbách. Asi jsou to detaily, ale jsou to moje detaily. Jsou to moje detaily, co stojí jen a jen moje peníze. Jsou to moje kousíčky skládačky, ze které poskládávám svoji službu a každému je do nich prd. Určitě netvrdím, že oblek dělá lepšího fotografa. To je samozřejmě nesmysl. Ať si každý fotí svatby v čem chce. Já je prostě budu fotit v obleku, protože mi to tak přijde správné a za tím si prostě stojím. Moje služba, moje pravidla.

Poznámka: Do dneška mám v hlavě scénu, kdy jsem byl jako malý na svatbě mojí sestřenice přes koleno, navlečený v nějakém bílém svetru a při slavnostním obědě mi na zem upadla lžíce, nebo pečivo, to už si přesně nepamatuju. Co si ale pamatuju je to, že jsem začal řvát jako malá amina. Ne kvůli tomu, vlastně ani nevím kvůli čemu bych mohl začít řvát :-D, ale kvůli tomu, že jsem byl malý pitomec, navlečený v kousavém svetru, kterému upadlo při obědě na zem. Asi tady se zrodil můj zájem o etiketu a společenské chování obecně.

Poznámka 2: Paní v BANDI WAMOS říkala, že mi oblek velmi sluší :) Takže SCREW YOU pane, jehož totožnost zústane utajena, ale ty víš o kom je řeč :)

"Ten pitomec se pořád ohání tím, že je profesionální svatební fotograf a jak tomu věnuje všechen čas a přitom má normální práci 9-17 a tohle dělá jen bokem"

Snadno vyvratitelné :) Tohle už od loňského roku není pravda. Měl jsem klasický HPP, kvůli svatbám jsem si vydobil poměrně pružnou pracovní dobu, ale i tak jsem začal cítit, že zakázkám nedávám tolik času, kolik bych chtěl a ten kdo tím trpěl byl klient. Takže jsem dal výpověď a od roku 2018 jsem jen OSVČ. Fakt by mě nenapadlo, že takovéhle věc může někomu ležet v žaludku :)

"Furt používá blesk, protože neumí fotit s přirozeným světlem jako my ostatní"

Co říct :) Opravdu hodně používám blesk. Je to způsob mojí práce. Tenhle článek ale čte minimálně 5 mých spokojených klientů, kteří zažili i ten jev, že jsem je fotil bez blesku. Jak kdy. To co tam někdo dopatlává ve Photoshopu, já udělám bleskem. A mám rád technologie, takže bez všech těch čudlíků by to nebylo ono :) Ať si každý fotí jak chce. Já používám blesk a zase nepoužívám presety, filtry ... Každého styl a díky bohu za to. Kdybychom všichni fotili stejně, nebylo by to smutné?

"Ten pitomec neplatí daně"

No jak bych to jen řekl :) Namátková (čti "na udání") kontrola Finančního úřadu ČR prokázala, že daně platím řádně, včas a bez ztráty kytičky. Nepříjímám hotovost, všechny platby procházejí přes můj bankovní účet. Ruku nahoru kdo nedostal fakturu? Vzhledem k tomu, že mi fixní náklady a sleva na poplatníka celkem dobře pokryje finální částku, nevidím důvod, proč bych si měl komplikovat život nějakou šedou ekonomikou :)

Tak a máme to za sebou. Dostali jste se až na konec tohoto asi více osobního článku, než na co jste zvyklí. Možná je článek až neprofesionální. Ale jednak jsem se chtěl s vámi podělit o tuto zajímavou zkušenost a hlavně jsem chtěl poděkovat všem strůjcům těchto drbů za to, že mi poskytli cennou zpětnou mého počínání.

Právní poznámka: Všechny postavy jsou smyšlené a jakákoliv podobnost se skutečností je zcela náhodná. Článek obsahuje všechny možné alergeny. Článek může obsahovat stopové množství humoru a ironie včetně této právní poznámky :)

Číst 930 krát Naposledy změněno pondělí, 06 kvě 2019 11:02

Free Joomla templates by L.THEME